به تالار گفتگوی نیکو پخش خوش آمدید. برای عضویت در انجمن کلیک کنید.

پرسش و پاسخ •  جستجو

آدرس فروشگاه نیکو پخش : تهران - بازار چراغ برق - خیابان ملت - پاساژ کاشانی - طبقه منفی 2 - پلاک 543 --- تلفن : 33934951 --- تلفکس : 33954929

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 69 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  بعدي
  حالت پرينت

Re: نصب دوربین دنده عقب برای تندر 90
نويسنده پيغام
شماره پست : #11  پستارسال شده در: شنبه 1 مهر 1390, 3:13 am 
آفلاين
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه 5 بهمن 1389, 4:31 pm
تشکر از دیگران  : 211 بار
تشکر شده  : 734 بار
نوع خودرو: تندر E2+LP (خوشتیپ)
Arman نوشته است:
تندر جان ، دوربینی که نصب شده با پک سنسورهای خود استیل میت هست و تو شب هم خیلی عالی جواب میده ، البته چون سنسور دارید دیگه بدرد شما نمیخوره و باید دوربین جدا تهیه کنید ...

ولی وسعت دید بازی داره و در ضمن تو شب هم خیلی خوب جواب میده (جاش روی سپر خیلی خوبه !)

ببین ضبط شما اگه ورودی جداگانه و مخصوص برای دوربین عقب داشته باشه ، یه ورودی تصویر پشتش داره که فیشی هست ( از نوع فیش های اصطلاحاً سونی یا composite !) و یه اتصال سیم تحریک دنده عقب که معمولاً از چراغ دنده عقب یا فشنگی دنده عقب به پشت ضبط وصل میکنند که در ضبط باید تنظیم کنید که سیم تحریک ماشین شما مثبت هست یا منفی ...( اگه اشتباه کنید مشکلی ایجاد نمیکنه فقط کار نمیکنه و باید تنظیم رو درست کنید! )

راستی خودش مانیتور رو باز نمیکنه !!! در صورتی که مانیتور باز باشه ، همون لحظه که شما میزارید روی دنده عقب ، تصویر میاد روی صفحه ...

در مورد اون قفل هم ، نه منظورم کناره ها نیست ...

یه سوراخی وجود داره که شما لامپ رو داخلش میکنید و لامپ رو نیم دور می چرخونید که داخلش قفل بشه و خارج نشه ... منظورم این قسمت هست ...
شما باید عین این حالت سوراخ رو در طرف دیگر چراغ هم ایجاد کنید البته کمی به سمت گوشه تر که لامپ در مرکز چراغ قرار نگیره و کمبود فضا برای پشت دوربین پیدا نکنید ...

به دلیل اینکه پشت دوربین هم داخل چراغ قرار میگیره (البته خیلی کم !) و سیمش از داخل چراغ عبور میکنه ... اگه از لامپ فابریک 5 واتی بخواید استفاده کنید خیلی داغ میکنه و ممکنه به دوربین صدمه بزنه یا سیم رو آب کنه !

برای همین حتماً از لامپ LED یا SMD استفاده کنید .............................. ;)

به محضی که ماشین رو بگیرم و بخوام روی سپر نصب کنم ، عکس میگیرم و اینجا قرار میدم .

موفق باشید :X

با سلام

پس مانیتور رو خودمون باید باز کنیم! ::shyy::
همونطور که گفتم چراغ پلاک شما با مال ما فرق فوکوله و مال ما لامپش رو لازم نیست بچرخونی و مثل لامپ های چراغ های پارک فشنگی هست!

با تشکر ::winki::

تماس از PM

برای این پست از tondarjoon2 عزیز توسط این دوستان تشکر شده است : Arman
بالا
 مشخصات  

Re: دوربین دنده عقب
شماره پست : #12  پستارسال شده در: شنبه 1 مهر 1390, 3:22 am 
آفلاين
سرپرست تالار مطالب تخصصی
سرپرست تالار مطالب تخصصی
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه 22 فروردین 1390, 7:29 pm
تشکر از دیگران  : 1855 بار
تشکر شده  : 4165 بار
نوع خودرو: ال90 مدل 86 E2
آرمان جان حقیقتش خودم تجربشو ندارم ولی از کسیکه سیستمو برام بست میگفت اینجوریه که رای منو زد ... حالا که شما میفرمائین حتمآ اون اشتباه کرده ::cool:: راستی من دقیقآ متوجه منظورتون در مورد جای لامپ شدم آخه تو پست قبلی کمی مبهم بود برام ::hb:: ... شاید برم چین تا آخر سال اگه برم یدونه تصویری با متعلقات ... کامل میارم واسه خودم با دوربین و ... الانم که هرچی تو بازاره چینیه ... میری تو سورنا همش چینیه ... من که دارم میرم از همونجا میارم خیلی ارزونتر و هم خیلی متنوع تر از اینجا سایت علی بابا بری مدلهاشو میبینی ::cool::

برای این پست از daryoush عزیز توسط این دوستان تشکر شده است : Arman
بالا
 مشخصات  

شماره پست : #13  پستارسال شده در: شنبه 2 مهر 1390, 11:10 am 
آفلاين
معاون بازنشسته سایت
معاون بازنشسته سایت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: يکشنبه 2 بهمن 1389, 12:29 am
تشکر از دیگران  : 1732 بار
تشکر شده  : 2581 بار
نوع خودرو: Peugeot 206 V8
تندر جان ، آره احتمالاً چراغ برای شما تفاوت داره مدلش ...
من مدل برای شما رو ندیدم ولی فکر میکنم بازم میشه یه کاریش کرد ... اگر هم دیدی نمیشه یدونه از چراغ نمره های جدید بگیر و با برای خودت عوضش کن ... اینطوری اگه یه موقع زیاد هم روش خراب کاری کردی ، فابریکش هست و سالم مونده ::neutral::
به نظر من تمیزی و زیبایی ارزش هزینه کردن رو داره :d

داریوش عزیز ، اصلاً شک نکن که اون فروشنده کمی چرت گفته ! ::sad::
ببین تنها ایرادی که از ضبطهای تصویری گرفته میشد و الان هم سیستم بازها میگن ، اینه که لنز اپتیک درایو این ضبطها به دلیل اینکه DVD هم میخونن از ضبطهای CD ضعیفتر هست ...
ولی به شخصه که تست کردم این حرف رو قبول ندارم ...
من خودم معمولاً یا از USB استفاده میکنم یا از مموری SD که اکثراً هم از SD استفاده میکنم ... حالا نکنه کیفیت ریدر USB یا SD ضبط ها هم باهم فرق میکنه !!! (این استدلالی که میکنن اصلاً درست نیست ...)

در ضمن داریوش جان ، هر وقت خواستی کیفیت و ... رو ببینی ، یا مقایسه کنی ، ضبط بنده هست و خوشحالم میشم بتونم تو انتخابت یه کمک کوچیک کنم ... :ymblushing: من که تو این مدت اینقدر به شما زحمت دادم که این اصلاً درمقابلش چیزی نیست و باید جبران کنم عزیزم . ::mpr::

داریوش جان ، یه توصیه از طرف برادر کوچیکترت که خیلی هم تجربش از شما کمتره :ymblushing: : سعی کن از هر جا که ضبط رو میگیری ، یه مارک پدر مادر دار بگیری ... مثل پایونیر ، JVC ، SONY و ... مخصوصاً برای ضبط ماشین پایونیر .......

در ضمن همشون چینی نیستن ، الان همین ضبط بنده تولید مالزی هست ...

این رو هم بگم ، ببین اینکه یه کارخونه ای مثل سونی یا پایونیر ، محصولاتشون رو به خاطر کم کردن هزینه ها (به دلیل حقوق پایین تر کارکنان و ...) تو چین تولید میکنند دلیل بر این نمیشه که کیفیت این محصولات و مارک ها رو با محصولاتی که واقعاً از پایه چینی هستند مقایسه کنیم ...

چون اینجا انجمن اتومبیل هست این مثال رو میزنم ::: عین این میمونه که الان چون شرکت دایملر (مرسدس بنز) یا BMW دارن تو چین اتومبیل تولید میکنند ما بگیم اینا هم چینی شدن و هیچ فرقی با ماشین هایی که واقعاً طراحی کارخانجات چین هستن نمیکنن پس مثلاً بریم یه ماشینی مثل لیفان بخریم ! (البته این لیفان رو برای مثال گفتم هااااااااا وگرنه اصلاً هیچیشون و ... قابل قیاس نیست ! =)))

من شخصاً تولیدات چینی رو خیلی بیشتر از تولیدات داخلی و وطنی قبول دارم و اثبات حرفم هم کار سختی نیست ;;)
ولی مساله اینجاست که شرکت های داخلی و بازرگانان محترم ایرانی ، موقعی که برای سفارش یا خرید اجناس به چین مراجعه میکنند ، اکثراً سفارش محصولات درجه 3 یا بلکه کمتر چینی رو میدن و اونوقت باعث شده که این رویکرد بد از کیفیت محصولات چینی در کشور ما جا بیافته ...
هیچوقت نمیگم تولیدات چین از نظر کیفیت و ... به پای تولیدات مثلاً کشوری مثل آلمان یا آمریکا میرسه ولی مطمئن باشید جنس درجه 1 چینی خیلی خیلی بهتر از تولیدات داخلی هست که دارن تو پاچه بنده نویی میکنن ! :ymblushing:

و بازم تاکید میکنم ، بحث محصولات واقعاً چینی رو از محصولاتی که توسط کارخانه های به نام و معروف کشورهای دیگه در چین تولید میشن رو از هم متمایز کنید ::wink::

اصلاً نمیدونم چرا حرف به اینجاها کشیده شد ، انگار دلم خیلی پر بود !!! ::mpr::

موفق باشید ;)

برای این پست از Arman عزیز 4 بار توسط این دوستان تشکر شده است : daryoush, H-M, Mohammad, tondarjoon2
بالا
 مشخصات  

شماره پست : #14  پستارسال شده در: شنبه 2 مهر 1390, 5:55 pm 
آفلاين
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
نماد کاربر

موضوع: دوربین دنده عقب

Arman نوشته است:
تندر جان ، آره احتمالاً چراغ برای شما تفاوت داره مدلش ...
من مدل برای شما رو ندیدم ولی فکر میکنم بازم میشه یه کاریش کرد ... اگر هم دیدی نمیشه یدونه از چراغ نمره های جدید بگیر و با برای خودت عوضش کن ... اینطوری اگه یه موقع زیاد هم روش خراب کاری کردی ، فابریکش هست و سالم مونده ::neutral::
به نظر من تمیزی و زیبایی ارزش هزینه کردن رو داره :d

داریوش عزیز ، اصلاً شک نکن که اون فروشنده کمی چرت گفته ! ::sad::
ببین تنها ایرادی که از ضبطهای تصویری گرفته میشد و الان هم سیستم بازها میگن ، اینه که لنز اپتیک درایو این ضبطها به دلیل اینکه DVD هم میخونن از ضبطهای CD ضعیفتر هست ...
ولی به شخصه که تست کردم این حرف رو قبول ندارم ...
من خودم معمولاً یا از USB استفاده میکنم یا از مموری SD که اکثراً هم از SD استفاده میکنم ... حالا نکنه کیفیت ریدر USB یا SD ضبط ها هم باهم فرق میکنه !!! (این استدلالی که میکنن اصلاً درست نیست ...)

در ضمن داریوش جان ، هر وقت خواستی کیفیت و ... رو ببینی ، یا مقایسه کنی ، ضبط بنده هست و خوشحالم میشم بتونم تو انتخابت یه کمک کوچیک کنم ... :ymblushing: من که تو این مدت اینقدر به شما زحمت دادم که این اصلاً درمقابلش چیزی نیست و باید جبران کنم عزیزم . ::mpr::

داریوش جان ، یه توصیه از طرف برادر کوچیکترت که خیلی هم تجربش از شما کمتره :ymblushing: : سعی کن از هر جا که ضبط رو میگیری ، یه مارک پدر مادر دار بگیری ... مثل پایونیر ، JVC ، SONY و ... مخصوصاً برای ضبط ماشین پایونیر .......

در ضمن همشون چینی نیستن ، الان همین ضبط بنده تولید مالزی هست ...

این رو هم بگم ، ببین اینکه یه کارخونه ای مثل سونی یا پایونیر ، محصولاتشون رو به خاطر کم کردن هزینه ها (به دلیل حقوق پایین تر کارکنان و ...) تو چین تولید میکنند دلیل بر این نمیشه که کیفیت این محصولات و مارک ها رو با محصولاتی که واقعاً از پایه چینی هستند مقایسه کنیم ...

چون اینجا انجمن اتومبیل هست این مثال رو میزنم ::: عین این میمونه که الان چون شرکت دایملر (مرسدس بنز) یا BMW دارن تو چین اتومبیل تولید میکنند ما بگیم اینا هم چینی شدن و هیچ فرقی با ماشین هایی که واقعاً طراحی کارخانجات چین هستن نمیکنن پس مثلاً بریم یه ماشینی مثل لیفان بخریم ! (البته این لیفان رو برای مثال گفتم هااااااااا وگرنه اصلاً هیچیشون و ... قابل قیاس نیست ! =)))

من شخصاً تولیدات چینی رو خیلی بیشتر از تولیدات داخلی و وطنی قبول دارم و اثبات حرفم هم کار سختی نیست ;;)
ولی مساله اینجاست که شرکت های داخلی و بازرگانان محترم ایرانی ، موقعی که برای سفارش یا خرید اجناس به چین مراجعه میکنند ، اکثراً سفارش محصولات درجه 3 یا بلکه کمتر چینی رو میدن و اونوقت باعث شده که این رویکرد بد از کیفیت محصولات چینی در کشور ما جا بیافته ...
هیچوقت نمیگم تولیدات چین از نظر کیفیت و ... به پای تولیدات مثلاً کشوری مثل آلمان یا آمریکا میرسه ولی مطمئن باشید جنس درجه 1 چینی خیلی خیلی بهتر از تولیدات داخلی هست که دارن تو پاچه بنده نویی میکنن ! :ymblushing:

و بازم تاکید میکنم ، بحث محصولات واقعاً چینی رو از محصولاتی که توسط کارخانه های به نام و معروف کشورهای دیگه در چین تولید میشن رو از هم متمایز کنید ::wink::

اصلاً نمیدونم چرا حرف به اینجاها کشیده شد ، انگار دلم خیلی پر بود !!! ::mpr::

موفق باشید ;)

با سلام

بله تمیزی کار صد در صد ارزش خرج کردنو داره! ::arrow::
البته فکر می کنم همین چراغ پلاک خودم جای مانور بیشتری داره نسبت به جدیدا تازه نورشم بیشتره! ::mrgreen::
خودم یه سری ایده واسش دارم البته متوجه نشدم شما چرا میگید سیمش باید از تو چراغ رد بشه؟ چرا از پشتش رد نکردید؟
اینم عکس چراغ پلاک ما:
پيوست:
Image667.jpg

پيوست:
Image668.jpg

شما سطح دسترسی مورد نیاز برای مشاهده و دریافت فایل های پیوست این پست را ندارید.

تماس از PM

برای این پست از tondarjoon2 عزیز 2 بار توسط این دوستان تشکر شده است : Arman, logan-2007
بالا
 مشخصات  

شماره پست : #15  پستارسال شده در: شنبه 2 مهر 1390, 7:57 pm 
آفلاين
سرپرست تالار مطالب تخصصی
سرپرست تالار مطالب تخصصی
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه 22 فروردین 1390, 7:29 pm
تشکر از دیگران  : 1855 بار
تشکر شده  : 4165 بار
نوع خودرو: ال90 مدل 86 E2
آرمان جان ممنون بخاطر توضیحات خوبتون ..... ما مخلصیم ::hb:: ... من هم برند پایونیر را از بقیه بیشتر قبول دارم تو پخشهای اتومبیل .... الانم هم دستگاه و هم باندهام پایونیره. ::cool:: CDهای اورجینال که میزاری واقعا کیفیت را لمس میکنی و دیگه دوست نداری MP3 بزاری چون خیلی متفاوتند تو کیفیت.

برای این پست از daryoush عزیز توسط این دوستان تشکر شده است : Arman
بالا
 مشخصات  

شماره پست : #16  پستارسال شده در: شنبه 2 مهر 1390, 8:34 pm 
آفلاين
معاون بازنشسته سایت
معاون بازنشسته سایت
نماد کاربر

تندرجان ، این مدل چراغ نمره شما خیلی با جدیدا و برای ما فرق داره !!!

اول از همه اینکه در مدل برای شما لامپ دقیقاً در مرکز چراغ قرار گرفته و به نظرم مشکل ایجاد میکنه مگر اینکه دوربین رو از نظر عمودی روی سپر کمی بالا و پایین نصب کنید !

دلیل اینکه سیم رو از داخل چراغ رد کردم هم اینه که اندازه طولی دوربین به صورتی هست که حدود 0.5 تا 1 سانتش میره داخل چراغ !!! برای همین سیمش نمیتونه از بیرون رد بشه و باید از داخل چراغ رد بشه ...

البته من از نزدیک چراغ شما رو ندیدم ولی اینطوری که در عکس مشخص هست چراغ عمق کمتری نسبت به جدیدا داره و احتمالاً اگه دوربین رو از نظر افقی دقیقاً در مرکز سپر و از نظر عمودی در بالاترین نقطه سپر نصب کنید به چراغ گیر نمیکنه :ymblushing:
قبل از نصب حتماً تست کنید ....
و در ضمن باید با این موضوع کنار بیای که دوربین دقیقاً از نظر افقی و عمودی در مرکز سپر قرار نگیره ::kap::

راستی دوربین من همونطور که خودتون هم گفتید اندازه کوچیکی داره ولی معمولاً دوربین های فشنگی (داخل سپری) که بیرون هستن ، برزگتر و با طول کمی بیشتر هستن که ممکنه براتون مشکل ایجاد کنه ...

نصبش نشد نداره ، به نظرم اول تصمیم بگیر و یه دوربین بخر ، بعد فکر کن ببین چطوری میتونی اونطوری که دوست داری نصبش کنی ...!!! نگران هم نباش ما هستیم :d ;)

راستی تندر جان ، به نظرم ورق فویل آلومینیوم داخل چراغ هست ، خودت به خاطر نور بیشتر اونو قرار دادی یا برای خودش بود ؟؟؟؟! ::razz:: ::wowi::

بالا
 مشخصات  

شماره پست : #17  پستارسال شده در: شنبه 2 مهر 1390, 9:10 pm 
آفلاين
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
نماد کاربر

Arman نوشته است:
تندرجان ، این مدل چراغ نمره شما خیلی با جدیدا و برای ما فرق داره !!!

اول از همه اینکه در مدل برای شما لامپ دقیقاً در مرکز چراغ قرار گرفته و به نظرم مشکل ایجاد میکنه مگر اینکه دوربین رو از نظر عمودی روی سپر کمی بالا و پایین نصب کنید !

دلیل اینکه سیم رو از داخل چراغ رد کردم هم اینه که اندازه طولی دوربین به صورتی هست که حدود 0.5 تا 1 سانتش میره داخل چراغ !!! برای همین سیمش نمیتونه از بیرون رد بشه و باید از داخل چراغ رد بشه ...

البته من از نزدیک چراغ شما رو ندیدم ولی اینطوری که در عکس مشخص هست چراغ عمق کمتری نسبت به جدیدا داره و احتمالاً اگه دوربین رو از نظر افقی دقیقاً در مرکز سپر و از نظر عمودی در بالاترین نقطه سپر نصب کنید به چراغ گیر نمیکنه :ymblushing:
قبل از نصب حتماً تست کنید ....
و در ضمن باید با این موضوع کنار بیای که دوربین دقیقاً از نظر افقی و عمودی در مرکز سپر قرار نگیره ::kap::

راستی دوربین من همونطور که خودتون هم گفتید اندازه کوچیکی داره ولی معمولاً دوربین های فشنگی (داخل سپری) که بیرون هستن ، برزگتر و با طول کمی بیشتر هستن که ممکنه براتون مشکل ایجاد کنه ...

نصبش نشد نداره ، به نظرم اول تصمیم بگیر و یه دوربین بخر ، بعد فکر کن ببین چطوری میتونی اونطوری که دوست داری نصبش کنی ...!!! نگران هم نباش ما هستیم :d ;)

راستی تندر جان ، به نظرم ورق فویل آلومینیوم داخل چراغ هست ، خودت به خاطر نور بیشتر اونو قرار دادی یا برای خودش بود ؟؟؟؟! ::razz:: ::wowi::

با سلام

بله خیلی فرق داره اما خودم نظرم این بود که با جدا کردن قاب سفید که سوکت لامپ روشه از قاب مشکی و استفاده از سوکت قاب سفید و سیم کشی و لحیم کاری و اتصال سوکت به لامپ ال ای دی و چسبوندنش تو قاب مشکی مشکلو حل کنم!
البته در مورد دوربین چیز های مهمی هست که باید مد نظر گرفت که اندازه یکیشه!
مثل اینکه چیپسش CCD باشه یا CMOS , یا IR داشته باشه یا نه , یا LUX اش چقدره و زاویه دیدش چقدره و ...
البته اصلا نمی خوام دوربین بالا و پایین نصب بشه و فقط تو وسطش نصب می کنم!
ممنون تو این دو روز فقط چشمم به پست های شما بود که خیلی هم کمک کرد!
البته دوربین شما از نظر قطری کوچیکه وگرنه طولش که باید کم باشه!
راستی دوربین شما IR هم داره یا نه؟ اگه داشته باشه باید تو شب تصویر رو سیاه و سفید نشون بده!
ورق فویل هم بله خودم چسبوندم چون احساس کردم نورش رو پلاک کمه که البته فرقی هم نکرد! البته نور چراغ کم نیست! مدلشه که کف خیابونو روشن می کنه بجای پلاک! ::rofi::
راستی آرمان خان لازم نیست منو تندر جان صدا کنی همون علیرضا بهتره! ::alc::

تماس از PM

بالا
 مشخصات  

شماره پست : #18  پستارسال شده در: شنبه 2 مهر 1390, 9:35 pm 
آفلاين
معاون بازنشسته سایت
معاون بازنشسته سایت
نماد کاربر

علیرضا جان شرمنده و حتماً از این به بعد به اسم صداتون میکنم :X

من تمام مواردی که گفتید تو انتخاب دوربین دخیله ولی سعی کنید موقع خرید تصویر و زاویه دید اون رو چک کنید و بعد خرید کنید ...

قطرش کمه ولی طولش حدود 3 سانت هست ...

ببین در مورد دوربین نظری در مورد IR ندارم ، و اگه انتخاب با من باشه سعی میکنم IR نگیرم !!! چون هم در شب تصویر سیاه و سفید میشه و هم از عقب تابلو میشه ، IR وقتی برق دوربین وصل باشه مخصوصاً در شب خیلی رنگ قرمزش تو چشم هست و از پشت جلب توجه میکنه (البته نظر منه ! در ضمن شدت نور قرمزش به کیفیت IR دوربین هم ربط داره ، هرچی شدت این نور بیشتر باشه ، شما تصویر رو روشن تر میبینید)

ماشاالله خودت استادی ولی سعی کن بیشتر از IR به LUX دوربین توجه کنی و اینکه سیستمش PAL باشه نه NTSC ، چون بعضی از ضبطهای تو بازار با NTSC مشکل دارن !

در مورد LUX هم یه توضیح خیلی مختصر میدم برای دوستانی که اطلاع ندارن :
1 لوکس یعنی اینکه اگه در تاریکی مطلق 1 عدد شمع روشن کنید ، نور 1 عدد شمع برای دریافت تصویر و کارکرد دوربین کفایت میکنه و دوربین با حداقل دریافت نور معادل نور 1 شمع میتونه کارکنه و دید داشته باشه ...

دوربینی که من نصب کردم طبق دفترچه هم که ذکر کرده لوکسش معادل 0.001 هست .... یعنی با نوری خیلی کمتر از 1 شمع میتونه استفاده بشه ...

برای همین هم هست که در شب با نور خیلی کم هم که تست کردم خوب جواب میده ...

در ضمن شما عقب ماشین 1 چراغ نمره رو دارید و یه چراغ دنده عقب که سفید هستن (اگه لامپ ترمز ها رو حساب نکنیم) ، که در شب همون چراغ دنده عقب به تنهایی نوری معدل 2-3 عدد شمع داره که نور عقب ماشین رو تا حد زیادی برای دوربین تامین میکنه ;)

موفق باشید ::poze::

برای این پست از Arman عزیز 5 بار توسط این دوستان تشکر شده است : amin, atagamer, daryoush, Mohammad, tondarjoon2
بالا
 مشخصات  

شماره پست : #19  پستارسال شده در: يکشنبه 3 مهر 1390, 10:23 pm 
آفلاين
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
نماد کاربر

Arman نوشته است:
علیرضا جان شرمنده و حتماً از این به بعد به اسم صداتون میکنم :X

من تمام مواردی که گفتید تو انتخاب دوربین دخیله ولی سعی کنید موقع خرید تصویر و زاویه دید اون رو چک کنید و بعد خرید کنید ...

قطرش کمه ولی طولش حدود 3 سانت هست ...

ببین در مورد دوربین نظری در مورد IR ندارم ، و اگه انتخاب با من باشه سعی میکنم IR نگیرم !!! چون هم در شب تصویر سیاه و سفید میشه و هم از عقب تابلو میشه ، IR وقتی برق دوربین وصل باشه مخصوصاً در شب خیلی رنگ قرمزش تو چشم هست و از پشت جلب توجه میکنه (البته نظر منه ! در ضمن شدت نور قرمزش به کیفیت IR دوربین هم ربط داره ، هرچی شدت این نور بیشتر باشه ، شما تصویر رو روشن تر میبینید)

ماشاالله خودت استادی ولی سعی کن بیشتر از IR به LUX دوربین توجه کنی و اینکه سیستمش PAL باشه نه NTSC ، چون بعضی از ضبطهای تو بازار با NTSC مشکل دارن !

در مورد LUX هم یه توضیح خیلی مختصر میدم برای دوستانی که اطلاع ندارن :
1 لوکس یعنی اینکه اگه در تاریکی مطلق 1 عدد شمع روشن کنید ، نور 1 عدد شمع برای دریافت تصویر و کارکرد دوربین کفایت میکنه و دوربین با حداقل دریافت نور معادل نور 1 شمع میتونه کارکنه و دید داشته باشه ...

دوربینی که من نصب کردم طبق دفترچه هم که ذکر کرده لوکسش معادل 0.001 هست .... یعنی با نوری خیلی کمتر از 1 شمع میتونه استفاده بشه ...

برای همین هم هست که در شب با نور خیلی کم هم که تست کردم خوب جواب میده ...

در ضمن شما عقب ماشین 1 چراغ نمره رو دارید و یه چراغ دنده عقب که سفید هستن (اگه لامپ ترمز ها رو حساب نکنیم) ، که در شب همون چراغ دنده عقب به تنهایی نوری معدل 2-3 عدد شمع داره که نور عقب ماشین رو تا حد زیادی برای دوربین تامین میکنه ;)

موفق باشید ::poze::

با سلام

آقا آرمان من هم به این نتیجه رسیدم که IR نگیرم!
امروز رفتم توپخونه همشون فقط یه مدل دوربین داشتن اونم مارشال ایکس4 بود که اندازه اش مثل مال شماست و لوکسش 0.1 - 0.5 بود و سنسورش CMD بود که من تا حالا نشنیده بودم! ::twisted::
Tv-line اش هم 420 بود و قیمتش هم 18 تومن بود! ::rofi::
اما رفتم همونجا که سنسور خودمو گرفته بودم پرسیدم دوربین تکی استیل میت 401 رو دارید گفت بله قیمتش هم 65 تومنه!
اما احتمالا همینو می گیریم چون CCD 1/3 داره لوکسش هم که شما می گید خیلی کمه!
تمیزی کار ارزش خرج کردنو داره! ::arrow::
البته اگه لطف کنید یه عکس از صفحه ی مشخصات دوربین سنسورتون بذارید ممنون میشم! ::hb::

تماس از PM

برای این پست از tondarjoon2 عزیز توسط این دوستان تشکر شده است : Arman
بالا
 مشخصات  

شماره پست : #20  پستارسال شده در: دوشنبه 3 مهر 1390, 12:20 am 
آفلاين
معاون بازنشسته سایت
معاون بازنشسته سایت
نماد کاربر

علیرضا جان ، جعبه سنسور تو انباری هست و باید پیداش کنم ، ... سعی میکنم تا فردا براتون قرار بدم . ;)

برای این پست از Arman عزیز توسط این دوستان تشکر شده است : Mohammad
بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 69 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
Google
جستجو در انجمن نیکو پخش جستجو در اینترنت